Makaleyi Nasıl Gönderebilirim ?

Dergimize makale göndermek isteyen yazarlar, dergimizin web sitesinde yer alan Kayıt  sekmesini tıklayarak profil oluşturmalıdırlar. Profil oluşturulduktan sonra “Yeni Bir Gönderi Yap” seçeneği takip edilmelidir. Bu alanda 5 aşama bulunmaktadır:

  1. “Başla” seçeneği altında makalenin dili ve türü (makale, yayın değerlendirme, çeviri) seçilmeli; ardından derginin kurallarının kabul edildiğine ilişkin gerekli onaylama işlemleri (gönderi gereksinimleri, telif hakkı devri vs) tamamlanmalıdır. Sayfanın altındaki “Kaydet ve devam et” seçeneğinden bir sonraki aşamaya geçilir.
  2. “Gönderiyi Yükle” adımından dosya içeriğini seçip MS Word formatında ve dergimizin yazım kurallarına göre düzenlenmiş dosya yüklenmelidir. Bu aşamada 1. Dosya Yükle, 2. Değerlendirme Detayları, 3. Onay adımlarının üçünün de tamamlandığından emin olunuz.
  3. “Üst veri gir” adımından makalenin Türkçe ve İngilizce başlığı ve özeti girilmeli ve yine sayfa altındaki “Kaydet ve devam et” butonu tıklanmalıdır.
  4. “Onay” adımından “Gönderiyi bitir” butonu tıklanmalıdır. Bu adımdan sonra “Gönderi tamamlandı” uyarısı görüntülenir. Böylece makaleniz dergi sistemine yüklenmiş olur.
  5. “Sonraki adım” kısmında gönderinizi inceleyebilir ya da yeni bir gönderi oluşturabilirsiniz.